Twitter'da mavi tik nasıl alınır? (Yeni taktik)

Twitter'da mavi tık başvuru talebi tekrar açıldı. Bunun için de belli adımların izlenmesi gerekiyor. Peki Twitter'da mavi tik nasıl alınır?

Twitter'da mavi tik nasıl alınır? (Yeni taktik)
ig takipçi satın al

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, kullanıcıların resmi hesap olduklarını belirten mavi tikler için başvuru almaya başladığını açıklamıştı. Çok fazla oluşan talep sonrasında bu işlemler askıya alınmıştı. Twitter, yoğunluk geçmiş olacak ki mavi tik alımının yeniden başladığını duyurdu. Mavi tik için belirli kriterleri karşılayan kullanıcılar, Hesap kısmından Ayarlar’a giderek mavi tik için başvuruda bulunabilirler.

Eğer mavi tik almak istiyorsanız, Twitter’ın belirlediği bazı kriterlere sahip olmanız gerekiyor. Bu kriterlerin arasında, hesabın hükümetler ve hükümet yetkilileri, haber kuruluşları ve gazeteciler, şirket, marka ve kuruluşlar, eğlence organizasyonları ve ünlü insanlar, spor takımları, kuruluşlar, aktivistler, organizatörler, influencerlar, bilim insanları, akademisyenler ve son olarak dini liderlerden birini temsil etmesi gerekiyor.

Bu kritlerleri karşılayan kullanıcılar, son 12 ay içerisinde Twitter’ın resmi topluluk kurallarını ihlal etmemişse, platforma kimlik bilgileriyle başvurarak mavi tik alabiliyorlar.

Twitter'da mavi tik nasıl alınır?

Mavi tık, hesabın orjinal olduğunun bir göstergesidir. Arama sonuçlarında hesap adının yanında yer alır. Daha önce Twitter'da bu işlem farklı bir şekilde yapılıyordu. Ancak bunun için artık Twitter'dan başvuru yapılabiliyor.

Twitter'da mavi tik almak için de e-posta hesabı ve telefon numarası ile onaylanmış bir hesaba sahip olunmalı. Bunun yanı sıra Twitter tarafından sunulan kategorilerden birinde yer alınması gerekiyor.

Bilgileriniz temel yeterlilikleri karşılıyorsa web sitesinde Ayarlar ve gizlilik > Hesabınız Hesap bilgileri bölümüne gidin. Şifrenizi girdikten sonra Talep Onaylama bölümüne gidin. Android ve iOS'ta Ayarlar ve Gizlilik > Hesap > Onaylama talebi öğesine dokunun.

Twitter'dan daha fazla bilgi almak için: https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/twitter-verified-accounts

Tepkiniz nedir?

like
4
dislike
3
love
1
funny
2
angry
0
sad
1
wow
0
türk beğeni